Vojenská expozice :: Muzeum Suchdol n/O


Vojenská expozice

Klub přátel Suchdolu n/O vznikl v roce 1990 jako sdružení občanů se zájmem o historii a vlastivědu. KPS se zabývá studiem regionální historie a uchováváním tradic a kulturního dědictví našich předků. KPS připomíná různá výročí a historické události. Jeho posláním je seznamovat s historií a s výsledky své badatelské práce širokou veřejnost prostřednictvím muzea, pořádáním tématických výstav, společenských a kulturních akcí a publikační činností.

Postupem času se z části členů KPS, zabývajících se především vojenskou historií, vytvořila samostatná sekce – sekce vojenské historie.

WWW.LETECKEMUZEUM.EU

Klikem na logo vstoupíš do sekce vojenské historie

Tato skupina postupně od roku 2000 buduje vojenskou expozici v bývalém krytu CO v suterénu budovy muzea. Již dnes je možno se zde seznámit s množstvím dokumentů a exponátů vztahujících se k válečným událostem přesahujícím hranice regionu Novojičínska.

Členové KPS - sekce vojenské historie mají již za sebou několik úspěšných akcí, při kterých se jim podařilo odhalit několik do této doby neobjasněných případů a události největšího válečného konfliktu – 2. světové války.

Jejich specializací je objasňování leteckých havárií na území Severní Moravy a Slezska a to především z letecké bitvy ze dne 17.12.1944. Více se dozvíte na oficiálních internetových stránkách expozice vojenské historie.

www.leteckemuzeum.eu

Kontakt

Muzeum Městyse Suchdol n/O

UŘAD MĚSTYSE

tel.: 556 770 101

e-mail:
mestys@suchdol-nad-odrou.cz

web:
www.suchdol-nad-odrou.cz


KLUB PŘÁTEL SUCHDOLU n/O:

Kamila Jasaňová
tel.: 724 389 269

Petr Bartošík
tel.: 558 272 479

Zdeněk Strnadel
tel.: 737 105 319

e-mail:
muzeum@suchdol-nad-odrou.cz

web:
www.muzeumsuchdol.cz

PROHLÍDKY:

Úterý – Sobota 10-12 a 13-15 hod
Neděle a státní svátek 13-15 hod
(jiný termín možný po dohodě)

VSTUPNÉ:

dospělí 50,- Kč
děti a důchodci 25,- Kč
školní výlety 10,- Kč
děti do 6 let a členové AMG zdarma

Vyhledávání

Stránky sestavil Cre@tes - www.creates.cz © 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode